Burun Kılcal Damar Çatlaması Tedavisi
15 Mayıs 2024 Çarşamba

Burun Kılcal Damar Çatlaması Tedavisi

Burun kılcal damar çatlaması tedavisi: Burun kılcal damar çatlaması özellikle çocuklarda görülen bir durumdur. Vücutta tüm cilt dokusunda bulunduğu gibi burun içinde de kılcal damarlar vardır. Burun kanamalarına da sebep olan burun içindeki kılcal damarlar çatlama sonucunda kanama oluşmasına sebebiyet vermektedir. Burunda oluşan birçok kanamaya kılcal damar çatlaması denir fakat bu duruma kılcal damar genişlemesi denmesi daha uygun olmaktadır. Gözle görülmesi oldukça zor olan kılcal damarlar genişleyerek kıl gibi ince bir varis haline gelmesine varisli kılcal damar denmektedir. Bu kılcal damarlar kişide burun ve yanaklarda da oluşabilmektedir. Kişide kılcal damar çatlaması tedavi edilmediği takdirde çeşitli problemlere neden olmaktadır. Kişide sık sık burun kanamasına neden olan kılcal damar çatlaması sebepsiz burun kanamalarının dışında hapşırma anlarında bile burnun yoğun bir şekilde kanamasına sebebiyet vermektedir.

Burun kılcal damar tedavisinde uygulanan yöntemler

Burun kılcal damar çatlaması tedavisinde lazer: Kılcal damar çatlağı lazer tedavisi yöntemi ile yakılarak tedavi edilmektedir. Lazer tedavisinde damara verilen lazer ışığı cilde zarar vermeden geçerek damara ulaşır. Üstelik dahada derinde bulunan sorunlu kılcal damara ulaşarak damarı ısıtır ve damarın tahrip olmasına neden olur. Tahrip olan damar tıkanarak kendilinden yok olur. Bu şekilde tedavi edilen kılcal damar çatlakları bir daha tekrarlamaz ve hastada burun kanamaları durmuş olur. Çok ağır bir darbe almadığı sürece kişide burun kanaması oluşmaz.

Burun kılcal damar çatlaması tedavisinde radyo frekans: Burun kılcal damar çatlamasın da en etkili tedavi yöntemlerinden biridir. Radyo dalgalarının incecik bir iğne ile damara iletilmesi ile tedavi edilmektedir. Radyo frekans tedavisi ile damara iğne uygulanması damara ısı verilerek damarın tahrip olmasına fayda sağlamaktadır. Tahrip olan damar vücut tarafından emilerek yok edilmektedir. Radyo frekans tedavisi yöntemi başka bir problem söz konusu değilse tek seansta tedavi tamamlanır ve kalıcı bir tedavi çeşididir. Tedavi sırasında hasta küçük bir acı hissedebilir. Fakat gün içerisinde hem acı hem de kırmızı noktalar kaybolmaktadır.

Burun Kılcal Damar Çatlaması Tedavisi Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Geniz Eti Bitkisel Tedavisi

Geniz Eti Bitkisel Tedavisi

Haber Bülteni

Popüler İçerik

Vajinal İltihap Tedavisi Vajinal İltihap Nasıl Tedavi Edilir?

Vajinal İltihap Tedavisi Vajinal İltihap Nasıl Tedavi Edilir?

Çocuklarda İshal Tedavisi

Çocuklarda İshal Tedavisi

Esrar Tedavisi Nasıl Yapılır?

Esrar Tedavisi Nasıl Yapılır?

Saçkıran Tedavisi Saçkıran Nasıl Tedavi Edilir?

Saçkıran Tedavisi Saçkıran Nasıl Tedavi Edilir?

Dehb Tedavisi Dehb Nasıl Tedavi Edilir?

Dehb Tedavisi Dehb Nasıl Tedavi Edilir?