Yağlı Egzama Nasıl Tedavi Edilir?
15 Mayıs 2024 Çarşamba

Yağlı Egzama Nasıl Tedavi Edilir?

Yağlı egzama tedavisi, en çok kıl bölgelerinde oluşan yağlı egzama genellikle saç içinde oluşur. Psikolojik ve stres bozukluğuna bağlı olarak oluşan yağlı egzama yoğun olarak kepek oluşumuna sebep olur. Ciltte yağlanma, yoğun kepe, yaralar ve kaşıntılar oluşumuna sebep olur. Yağlı egzamada alerjik reaksiyonlara bağlı olarak oluşur. Yağlı egzamada kullanılan şampuanların kimyasal içeriğinin oldukça düşük olması gerekir. Bu yüzden dermatolojik şampuan kullanımı yağlı egzamalarda tercih edilir.

Yağlı egzama saç, ense, kirpik, göbek, kol altı ve kasık bölgesinde oluşur. Dermatoloji doktorunun ilgilendiği yağlı egzama hastalığı, kullanılan dermatolojik ilaçlar sayesinde rahatlık sağlar. Kullanılan ve en çok tercih edilen sebodern dermatolojik şampuanlar yağlı egzamaya karşı oldukça etkilidir.

Yağlı egzama tedavisi; yağlı egzama tedavisinde genel olarak antibiyotik ilaçlar kullanılır. Yağlı egzama tedavisi için hijyen oldukça önemlidir. Vücutta kıl bölgelerinde olan hassasiyeti sağlamak son derece önemlidir. Yağlı egzama tedavisi için kullanılan ovadril losyon oldukça etkilidir. Küçük ya da büyük her yaşta görülen bu hastalık bulaşıcı değildir. Kişisel bakıma önem verilmesi gerekirken bu hastalıkta hijyen oldukça önemlidir. Yağlı egzama genellikle erkeklerde rastlanılan bir hastalıktır. Yoğun kaşıntı, deride ıslaklık, yoğun kepek oluşumunun meydana getirdiği yağlı egzama 5-6 gün içerisinde geçer. Ancak alerjik olan yağlı egzama dönem dönem tekrarlanabilir.

Yağlı egzama bitkisel tedavi yöntemleri; yağlı egzamada bitkisel çözümler ilaç kadar etkilidir. En çok kullanılan beyaz dut bitkisi yağlı egzama hastalığında oldukça etkilidir. Cildi temizleyip antioksidan özelliği gösteren beyaz dut en çok kullanılan tedavi yöntemidir. Kırmızı biber, yeşil biber ve tüm klorofil içeren yeşil yapraklı bitkiler yağlı egzamaya iyi gelir. Kaşıntı ve yaraların kuruması için zeytinyağı kullanmak bölgeye rahatlık sağlar.

Yağlı Egzama Tedavisi Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Bağırsak Kanseri Tedavisi

Bağırsak Kanseri Tedavisi

Haber Bülteni