Kemik Erimesi Tedavisi Kemik Erimesi Nasıl Tedavi Edilir?
15 Mayıs 2024 Çarşamba

Kemik Erimesi Tedavisi Kemik Erimesi Nasıl Tedavi Edilir?

Kemik erimesi tedavisi, Günümüzde birçok insanın ve özellikle bayanların korkulu rüyası olan kemik erimesi kontrollü ve bilinçli bir şeklide yapılan tedavi süreçleri birçok insanın yüzünü güldürmeyi başarmıştır. Geç kalındığı zaman oldukça üzücü sonuçlara neden olan kemik erimesinde erken teşhis çok önemlidir. Günümüzde kemik erimesi tedavi edilebilir bir rahatsızlık konumuna gelmiştir. Kemik erimesi, kemik dokusunda bulunan yoğunluğun azalması nedeniyle oluşmaktadır. Sırt, bacak, diz ağrısı, omurgada oluşan eğrilik, eklemlerde görülen rahatsızlıklar genelde kemik erimesi hastalığın habercisi olabilir.

Kemik erimesi tedavisindeteşhisin koyulması için doktor hastayı kemik ölçüm merkezine yönlendirir. Çıkan sonuçlara göre kemiğin yoğunluğundaki azalma oranına göre hastaya çeşitli kemik yoğunluğunu arttırıcı ilaçlar verilir. Bu ilaçlar kemikler de birikerek zamanla kemik yoğunluğunun artmasını sağlarlar. Ama ne yazık ki ilaç tek başına yeterli değildir. Hastanın da günlük hayatında uygulaması gerekenler şu şeklide sıralanabilir.
  • D vitaminin rolü çok önemlidir. Günde en az 20 dakika güneşlenmek kemiklerin sağlığı açısından çok faydalıdır.
  • Kemik erimesinin en büyük nedeni kalsiyum eksikliğinden kaynaklanır. Her gün tüketilen bir bardak süt, kahvaltılarda iki kibrit kutusu peynir, akşamları yatmadan yiyeceğimiz bir kâse yoğurt ve kalsiyum içeren gıdaların alınması kemik erimesi tedavisinde oldukça etkilidir.
  • Aşırı derecede protein ve fazla tuz tüketiminden kaçınmak
  • Günde 3 bardaktan fazla çay veya kahve içilmemesi
  • Spor yapmak (Özellikle yoga ve pilates)
  • Aşırı derecede alkol ve sigara tüketiminden kaçınılmalı
  • Posalı gıdalar tüketmek kemik erimesi tedavisinde oldukça etkili yöntemlerdir.
Kemik erimesi tedavisi alternatif tıp
  • Bir kâse yoğurdun içine 1 çorba kaşığı kuru nane karıştırılır ve her akşam yatmadan düzenli olarak tüketildiğinde kemik erimesi görülen hastalar da oldukça azalmaların görüldüğü tespit edilmiştir.
  • Yaşlaşık 200-250 gram kadar brokoli 1 litre suya atılır ve 5-6 dakika kaynar suyun içinde bırakılır. Daha sonra elde edilen brokoli suyu sabah, öğle, akşam aç karnına yemeklerden önce içilir. Brokoli suyunu içtikten sonra 20 dakika boyunca hiçbir şey yenip içilmemesi gerekir. Toplam tedavi süresi 21 gündür. Kür 7 gün denenip 3 gün bırakılması gerekir. Yani bu şekilde toplam 21 gün kür uygulanmış olur.
  • Yumurta kabukları biriktirilir. 10 adet yumurta kabuğu biriktirildikten sonra yumurta kabukları mikserden geçirilip toz haline getirilir. 20 adet sıkılmış limon suyu ile yumurta kabukları karıştırılır. Bu karışım daha sonra süzülüp buzdolabında saklanır. Gün içinde 2 defa sabah ve akşam aç karnına tüketilir.
Tıp dünyası; Kemik erimesi tedavisi ile ilgili araştırmalar günümüzde hala deva etmekte olup en etkili ilacın piyasaya ve insanların hizmetine sürülmesi ile uğraşmaktadırlar.

Kemik Erimesi Tedavisi Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Yumurtalık Kanseri Tedavisi

Yumurtalık Kanseri Tedavisi

Haber Bülteni

Popüler İçerik

Bursit Tedavisi Bursit Nasıl Tedavi Edilir?

Bursit Tedavisi Bursit Nasıl Tedavi Edilir?

İç Hemoroid Tedavisi İç Hemoroid Nasıl Tedavi Edilir?

İç Hemoroid Tedavisi İç Hemoroid Nasıl Tedavi Edilir?

Diş Eti Çekilmesi Tedavisi

Diş Eti Çekilmesi Tedavisi

Guatr Bitkisel Tedavi Guatr Nasıl Tedavi Edilir?

Guatr Bitkisel Tedavi Guatr Nasıl Tedavi Edilir?

Leke Tedavisi Leke Nasıl Tedavi Edilir?

Leke Tedavisi Leke Nasıl Tedavi Edilir?

Güncel

Diz Kapağı Kayması Tedavisi

Diz Kapağı Kayması Tedavisi

Güncel

Bel Fıtığı Fizik Tedavi Yöntemleri

Bel Fıtığı Fizik Tedavi Yöntemleri