Kılcal Damar Tedavisi Kılcal Damar Nasıl Tedavi Edilir?
15 Mayıs 2024 Çarşamba

Kılcal Damar Tedavisi Kılcal Damar Nasıl Tedavi Edilir?

Kılcal damar tedavisi, Kılcal damar tedavisi teknolojinin sağladığı imkânlarla artık çok daha kolay bir şekilde uygulanmaktadır. Sadece 10 dakika ile tedavi edilebilen bir problem olan kılcal damar hastalığı ihmal edildiği takdirde kişi vücudunda çok daha belirgin bir hale gelmektedir. Kılcal damar tedavisi genelde tek seansta yapılabilmektedir. Kılcal damar tedavisinde ameliyat yöntemi tercih edilen bir yöntem değildir. Ameliyat kişi vücudunda bulunan çok daha kalın varisler için tercih edilen bir tedavi yöntemidir. Kliniklerde kılcal damar tedavisi üç şekilde uygulanmaktadır. Bunlardan en çok tercih edilen köpük tedavisidir. Diğer yöntemler ise lazerle ve radyo frekans yöntemi ile kişi vücudunda uygulanmaktadır. Kılcal damar halk dilinde varis olarak da adlandırılan bir problemdir.

Kılcal damar tedavisinde kullanılan yöntemler
  • Kılcal damar tedavisinde köpük yöntemi: Özellikle orta ve kalın varislerde etkili sonuçlara sahiptir. Bu tedavi mucizevi sonuçlar veren ve kişinin tedaviden memnun kalmasını sağlayan bir tedavidir. Köpük tedavisi tüm kılcal damar problemlerinde uygulanmayabilir. Bunun nedeni damar içinden iğne ile tedavi yöntemi olduğu için damar iğnenin girebileceği kalınlıkta olmalıdır. Bazı kılcal damarlar öylesine incedir ki iğne damar içine giremez. Böylesi durumlarda kılcal damar cilt üzerinden uygulanan tedavi seçenekleri tercih edilmektedir.
  • Kılcal damar tedavisinde lazer yöntemi: Cilt üzerinden uygulanan bir tedavi yöntemidir. Cilt üzerinden uygulanan ışık açık renkte olduğu için cilde zarar vermeden geçer. Derinde bulunan renkli kılcal damarlara ulaşarak damarı ısıtarak tahrip eder. Tahrip olan damar vücut tarafından emilerek yok edilmektedir. Bu uygulama öncesinde kişide bulunan sorunlu bölgeye soğuk bir hem sürülür. Bu jel kişide can acımasını en aza indirmek için uygulanmaktadır.
  • Kılcal damar tedavisinde radyo frekans yöntemi: bu yöntem kılcal damar tedavisinde oldukça etkili bir yöntemdir. Yüksek frekanslı radyo dalgalarının çok ince bir iğne ile kılcal damarı tahrip etmesidir. Damara uygulanan ısı enerjisi damarda ısınma oluşturarak damarın ısınıp tahrip olmasını sağlamaktadır. Tahrip olan damar vücut tarafından yok edilmektedir. Tedavi genellikle tek seanstır ve oldukça etkilidir. Uygulama sırasında çok küçük bir acı hissedilebilir. Bu tedavi uygulandıktan sonra cilt üzerinde küçük kırmızı noktalar oluşmaktadır. Bu noktalar günler içerisinde kendiliğinden kaybolmaya başlar.

Kılcal Damar Tedavisi Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Geniz Eti Bitkisel Tedavisi

Geniz Eti Bitkisel Tedavisi

Karaciğer Kanseri Tedavisi

Karaciğer Kanseri Tedavisi

Haber Bülteni

Çocuklarda Yanık Tedavisi

Çocuklarda Yanık Tedavisi

Kabızlık Tedavisi Kabızlık Nasıl Tedavi Edilir?

Kabızlık Tedavisi Kabızlık Nasıl Tedavi Edilir?

Damar Genişlemesi Tedavisi

Damar Genişlemesi Tedavisi

Ülser Tedavisi Ülser Nasıl Tedavi Edilir?

Ülser Tedavisi Ülser Nasıl Tedavi Edilir?

Diz Kireçlenmesi Tedavisi

Diz Kireçlenmesi Tedavisi

Böbrek Kisti Bitkisel Tedavi

Böbrek Kisti Bitkisel Tedavi