Kırışıklık Tedavisi Kırışıklık Nasıl Tedavi Edilir?
15 Mayıs 2024 Çarşamba

Kırışıklık Tedavisi Kırışıklık Nasıl Tedavi Edilir?

Kırışıklık tedavisi, Kırışıklık kişide yaş ilerlemesi ile ortaya çıkan bir problemdir. Kırışıklık tedavisini genellikle kadınlar gençleşme adı altında tercih etmektedir. Kişide gülme ve ağlama ifadeleri olmadan yaş ilerlemesi sonucunda oluşan dudak üstü, göz çevresi ve yanak hatlarında oluşan kırışıklıklar kadınları oldukça rahatsız eden bir durumdur. Ayrıca mimik çizgilerinin derinleşmesini engellemek ve yeni kırışıklıkların oluşumunu engellemek cildi güçlendirmeye ve cilde doğru yöntemlerle bakım yağma ile yakından ilişkilidir. Kırışıklık tedavisi günümüzde birçok yöntem ile uygulanmaktadır. Yüzdeki kırışıklıklar kolajan kaybı ve esnek dokunun azalması kişide var olmaya başlamaktadır. Yaşlanma süresinin bir parçası olan kolajan kaybı ve esnek dokunun kaybolması doğru yöntem izlendiği takdirde kırışıklık oluşumlarını yok edebilirsiniz.

Kırışıklık tedavisinde botoks: Botoks uygulaması yüz hareketlerine bağlı olarak meydan gelen kırışıklıkların durdurulmasına yönelik bir uygulamadır. Yüzde mimikler nedeni ile oluşan kırışıklıkların yeniden oluşmasını engellemek için uygulanan botoks yöntemi ile göz çevresindeki, kaş arasındaki ve alın bölgesindeki ince çizgileri geçici olarak yok eden bir uygulamadır. Ortalama 3-4 ay süren bu yöntem FDA onaylı bir üründür. Enjeksiyonun etkileri ilk birkaç gün fark edilmeyebilir. Bazı durumlarda bu süre 1 haftaya kadar uzayabilir. Botoks gibi cilde enjekte edilen toksinler, çizgilerin sorumlusu olan kasların kasılmasını geçici olarak durdurarak yeni kırışıklıklar oluşmasını önlemektedir.

Kırışıklık tedavisinde dolgu seçeneği: En çok bilinen kırışıklık tedavisi arasında yer alan hiyalüronik asit dolgular, ciltte oluşan kırışıklıkları doldurarak içeriden açarak cildin yapısına dolgunluk kazandırır. Ciltte oluşan çizgi ve kırışıklıkları gidermek için ve cildi daha genç göstermek için kullanılan bu yöntem oldukça olumlu cevaplar vermektedir ve kişinin memnun olmasını sağlamaktadır. Dolgu yapılan bölgeye bağlı olarak tedavi 6 ayda bir yenileme isteyebilir. Kolajen uyaran dolgular kalın katların ve ciltteki kırışıklıkların üzerinde yoğunlaşır ve cildi içeriden dışarı doğru doldurmak için kolajeni uyarır. Sonuçlar anında cilt üzerinde gözlemlenebilir. Ciltte şişme veya morarma çok azdır ve bu yöntem 6 ay etkili olan bir yöntemdir.

Dermal dolgular, özellikle göz çevresindeki kırışıklık ve çizgilerin, burun kenarlarındaki çizgilerin, dudak üstündeki çizgilerin, alın çizgilerinin ve yanaklardaki çizgilerin giderilmesinde etkili bir yöntemdir.

Kırışıklık tedavisinde teknolojinin gelişmesi: Daha genç bir görünüm elde etmek için öncelikle kadınlar birçok yöntemi denemektedir. Bu yönde kullanılan gelişmiş teknolojilerin kapsamı oldukça geniştir. Cilt yüzeylerinden derin noktalara kadar ulaşabilen lazerler, cildin üst tabakasını kaldıran lazerler ve daha birçok teknolojik yöntem ile ciltte kırışıklıklar engellenmekte ve yüze bakım yapılmaktadır. Göz çevresi, dudak çevresi ve tüm yüz genelinde belli bir bölgeyi gençleştirmek için kullanılan enerji bazlı cilt sıkılaştırıcı veya ciltteki kırışıklıkları engellemek için birçok seçenek bulunmaktadır. Bazı lazerler tek bir uygulama ile ciltte sonuç verirken, bazı lazer işlemlerinde birkaç hafta arayla işlemin tekrarlanmasından sonra etkiler gözlemlenmeye başlanır. Ciltte oluşan sorunlar ister güneş lekeleri ister kırışıklıklar olsun lazer etkileyici sonuçlar vererek kişileri memnun etmektedir. Uygulama sonucu cildin hızla iyileşmesini sağlayan bu yöntemde cilde ısı vererek ciltte oluşan derin kırışıklıklar ve ince çizgileri gideren bir tedavi uygulanır. Lazer tedavileri cildi dış katmanına zarar vermeden yenileyerek daha genç bir görünüm sağlar.

Kırışıklık Tedavisi Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni