Tedavisi Olmayan Hastalıklar
15 Mayıs 2024

Tedavisi Olmayan Hastalıklar

Tedavisi olmayan hastalıklar, aslından normalde gün geçtikçe daha da azalması gereken durumlardır. Fakat teknoloji her ne kadar gelişse de bu hastalıklar tedavi edilememektedir. Gün geçtikçe teknoloji daha da gelişiyor. Bu durum birçok hastalığın ortadan kalkmasını sağlıyor. Fakat teknolojiyle birlikte birçok yeni hastalıkta ortaya çıkmış oluyor. Özellikle radyasyon kaynaklı birçok hastalık ortaya çıkarak insanları etkisi altına alıyor. Ülkemizde ve dünyada birçok tedavisi olmayan hastalık vardır. Bu hastalıklar gerek tıbbi olarak gerekse bitkisel olarak herhangi bir şekilde iyileştirilememektedir. Bu gibi durumlarda elbette ki bazı tedaviler yapılır. Fakat yapılan bu tedaviler sadece hastalığın etkilerinin azaltılması yönündendir. Bu nedenle tedavisi olmayan hastalıkların bile ufakta olsa tedavileri bulunmaktadır. Tedavisi olmayan hastalıklar ülkemizde ve diğer dünya ülkelerinde yaygın olarak karşılaşılmaktadır. Birçok bilim insanı bu hastalıkların bir tedavisinin bulunması için gecesini gündüzüne katsa bile bu rahatsızlıklar için günümüzde henüz ciddi bir tedavi geliştirilememiştir. Fakat tıbbi ilaçlar ve alternatif tedavi niteliği taşıyan bitkisel tedaviler, insanlarda tedavisi olmayan hastalıkların hafifletici unsurlarından sayılmaktadır. Tedavisi olmayan hastalıkların bir diğer önemli unsuru ise erkenden teşhis edilmeleridir. Öyle ki bu rahatsızlıklar erkenden teşhis edildiğinde bazı önlemler sayesinde engellenebilmektedir. Fakat erkenden teşhis edilmediğinde hastalık ilerler ve tedavi edilemez hale gelir.

Tedavisi olmayan hastalıklar hangileridir?

Maalesef günümüzde birçok farklı hastalığın tedavisi yoktur. Bu hastalıkların tümünden bahsedemeyeceğimiz için sadece en sık karşılaşılanlarını belirtelim.

Kırım-Kongo Kanamalı Ateşi: Ülkemizde son yıllarda ortaya çıkmış olan bu hastalık, birçok insanın çok kısa süreler içerisinde hayatını kaybetmesine neden olmuştur. Aniden ortaya çıkan bu hastalık, ani çıkışıyla kendisini tedavisi bulunmayan bir rahatsızlık olarak geliştirmiştir. Birçok hastalıkta olduğu gibi bu hastalıkta da erken teşhis edildiğinde kişilerin hayatının kurtulması olası durumlardan biridir. Kırım-kongo kanamalı ateşi, insanlarda bulaşıcı bir özellik göstermektedir. Bu nedenle son derece tehlikeli bir hastalıktır.

Ailevi Akdeniz Ateşi: Günümüzde tıbbı nen çaresiz kaldığı hastalık bu hastalıktır. Adından da anlaşılacağı üzere bu hastalık aile içerisinde genetik bir özellik göstermektedir. Bu hastalık, kişinin yaşamını ciddi olarak etkilemektedir. Bu hastalık tedavisi olmayan hastalıklar arasında en önemli hastalıktır denebilir. Ailevi Akdeniz ateşi rahatsızlığı insanlarda ölüme neden olmasa bile insanlarda ömür boyu yaşam kalitesinin azalmasına neden olur.

Alzheimer: Alzheimer hastalığı, adını bu hastalığı bulan doktordan almıştır. Genellikle yaşlı olan insanlarda görülen bu rahatsızlık insanlarda beyin fonksiyonlarının zamanla azalmasına neden olmaktadır. Bu gibi durumlarda tıbbi olarak bazı ilaçların hasta tarafından kullanılması, hastalığın etkilerini ortadan kaldıracaktır.

Şeker hastalığı: Şeker hastalığının birçok farklı türü bulunmaktadır. Aslında bu hastalık tedavisi olmayan hastalıklar arasında kısmen yer almaktadır. Fakat hastalığın tamamen ortadan kalkması amacıyla herhangi bir tedavi yöntemi bulunmamaktadır. Günümüzde kullanılan tıbbi ilaçlarla şeker hastalığının ortaya çıkardığı birçok belirti ortadan kalkmaktadır. Fakat ortadan kalkan belirtiler kısa bir süre sonra kendiliğinden geri gelmektedir.

Çölyak hastalığı: bu hastalık, insanlarda meydana gelen ve tedavisi olmayan hastalıklar arasında yer alan bir rahatsızlıktır. Bu hastalık tam olarak ölümcül bir hastalık olmasa bile insan yaşamını ciddi olarak etkileyen bir hastalıktır. Genetik olarak kişiden kişiye geçen bu rahatsızlık bebeklik dönemlerinde teşhis edildiği zaman hastalıktan kurtulmak mümkündür. Fakat hastalık genellikle ilerlemiş bir şekilde teşhis edilir.

Tedavisi Olmayan Hastalıklar Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Gebelikte Mantar Tedavisi

Gebelikte Mantar Tedavisi

Haber Bülteni

Popüler İçerik

Safra Kesesi Çamuru Tedavisi

Safra Kesesi Çamuru Tedavisi

İdrar Yolu İltihabı Tedavisi ve Tedavi Yöntemleri

İdrar Yolu İltihabı Tedavisi ve Tedavi Yöntemleri

Dolama Tedavisi Dolama Nasıl Tedavi Edilir?

Dolama Tedavisi Dolama Nasıl Tedavi Edilir?

Mayasıl Tedavisi Mayasıl Nasıl Tedavi Edilir?

Mayasıl Tedavisi Mayasıl Nasıl Tedavi Edilir?

Akne Tedavisi Akne Nasıl Tedavi Edilir?

Akne Tedavisi Akne Nasıl Tedavi Edilir?