İbrahim Saraçoğlu Sivilce Tedavisi
15 Mayıs 2024 Çarşamba

İbrahim Saraçoğlu Sivilce Tedavisi

İbrahim Saraçoğlu Sivilce tedavisi, Cilt yüzeyinde ergenlik döneminde başlayan sivilceler dönem dönem her yaş aralığında farklı sebeplerle tekrar eden bir cilt problemidir. Derine işlenmiş sivilceler zaman içinde yok olsa da tekrar edebilmektedir. İbrahim Saraçoğlu sivilce tedavisi için önereceği kür ve tedavi edici doğal maskelerle sivilcelerinizden kurtulmaya yardımcı olur. Öncelikle sizinle İbrahim Saraçoğlu sivilce tedavisi için önerdiği kürü tarifini paylaşalım.

İbrahim Saraçoğlu sivilce tedavisi için lavanta kürü

Bu kür hem cilt renginin açılmasını sağlar hem de cildin daha sağlıklı görünmesine yardımcı olur. Bu kür sayesinde sivilceler yok olacağı gibi ciltteki sivilce lekeleri de zaman içerisinde sönüp cilt güzelliğiniz geri dönecektir. Lavanta kürü şu şekilde hazırlanır. 1 tutam lavanta çiçeğini 1.5 su bardağı kaynayan su içerisine koyun. 15 dakika demledikten sonra altını kapatın. Demlenme esnasında ocağın altını en kısık seviyede tutun. Bu sayede suyun sıcaklığı kaynama noktasında sabit kalır. Suyu asla fokur fokur kaynatmayın ve demleme süresinin 15 dakikayı aşmamasına dikkat edin. 15 dakika dolar dolmaz süzme işlemini beklemeden yapın. Süzme işlemi sonunda kürün ılımasını bekleyin. Bu hazırlayacağınız kürü 15 gün boyunca hiç aksatmadan her akşam yemeğinden en az 2 saat sonra 1 çay bardağı dolusu için. İbrahim Saraçoğlu sivilce tedavisi için hazırladığınız lavanta kürünü her akşam taze olarak hazırlayın. Buzdolabında bekleyen lavanta kürünü asla içmeyin. Bir önceki günden kalan lavanta suyunu da içmeyin. Hazırladığınız lavanta suyunun içine şeker veya tatlandırıcı hiçbir katkı maddesi ilave etmeyin. Lavanta kürüne başladığınızda ilk 15 gün aralıksız uygulamaya devam edin. 15 günün sonrasında bir çay bardağı lavanta kürünü haftada 3 kez içmeye devam edin. Gözle görülür olması için ortalama 1 ay geçmesi gerekir. Karaciğer sağlıklı çalışmaya başladığında sizde bunu cildinizde hissedeceksiniz. Sivilcelerinizden kurtulmaya başladığınızı gözle görülür hale geldiğinde lavanta kürünü sonlandırabilirsiniz.

İbrahim Saraçoğlu sivilce tedavisi için maske

Sivilcelerin tedavisinde maske olarak kullanacağınız malzemeler evde elinizin altında bulunan malzemelerdir. Bunun için ihtiyacınız olan yarım çay bardağı maden suyu ile yarım çay bardağı el yapımı elma sirkesidir. Elma sirkesini ve maden suyunu karıştırın. Sabah ve akşam 2 defa pamuk yardımıyla sivilce bulunan bölgeye sürün. Yarım saat beklettikten sonra ılık suyla yıkayın sivilceler kuruyana kadar bu maskeyi uygulamaya devam edebilirsiniz. İbrahim Saraçoğlu için uygulayacağınız bu maskede dikkat etmeniz gereken elma sirkesini doğal yapım sirkesi olmasıdır. Eğer evde yapılış sirkeniz yoksa hazır alacağınız sirkenin asetik asit içermediğini mutlaka kontrol etmeniz gerekir.

İbrahim Saraçoğlu Sivilce Tedavisi Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Kireçlenme Bitkisel Tedavi

Kireçlenme Bitkisel Tedavi

Haber Bülteni

Popüler İçerik

Yüzde Kılcal Damar Tedavisi

Yüzde Kılcal Damar Tedavisi

Bel Fıtığı Lazer Tedavisi

Bel Fıtığı Lazer Tedavisi

Klomen Tedavisi Klomen Nasıl Tedavi Edilir?

Klomen Tedavisi Klomen Nasıl Tedavi Edilir?

Bebeklerde Soğuk Algınlığı Tedavisi

Bebeklerde Soğuk Algınlığı Tedavisi

Böbrek Taşı Tedavisi Böbrek Taşı Nasıl Tedavi Edilir?

Böbrek Taşı Tedavisi Böbrek Taşı Nasıl Tedavi Edilir?

Güncel

Belde Düzleşme Tedavisi

Belde Düzleşme Tedavisi

Güncel

Rahim İltihabı Bitkisel Tedavi

Rahim İltihabı Bitkisel Tedavi