Gümüş Suyu Tedavisi Gümüş Suyu Nasıl Tedavi Edilir?
15 Mayıs 2024 Çarşamba

Gümüş Suyu Tedavisi Gümüş Suyu Nasıl Tedavi Edilir?

Gümüş suyu tedavisi, Günümüzde birçok insan tıp biliminin dünyamıza katmış olduğu ilaçlardan oldukça şikâyetçi olmaya başlamışlar ve çeşitli alternatif yollarına baş vurmaya başlamışlardır. Günümüzde birçok insan ilaçların kimyasal madde çok fazla içerdiğini bu yüzden de insan sağlığını olumsuz tehdit ettiğini savunmaktadır. Bu nedenle alternatif tıp yöntemlerine yani doğal tedaviye yönelik ilaçlar kullanmaya başlamışlardır. Bunlardan biri de gümüştür. Oldukça faydası çok olan gümüş elementinin kullanım aşamaları çok fazla açık açık bilinmemektedir. Gümüş suyunun faydaları ve kullanımı çok eski zamanlara dayanır. Bazı savunuculara göre gümüş suyu tedavisi uygulayanlar ikinci bir bağışıklık sistemine sahip olmuş gibi daha sağlıklıdırlar.

Gümüş suyu tedavisi; eski dönemlerde yara, kesik ve bunun gibi travmalarda yara üzerine uygulanır ve daha çabuk yaraların kapandığı görülürdü. Ayrıca gümüş kaplardan su içen birçok insanın daha az hastalığa yakalandığı tespit edilmiştir. Yapılan araştırmalarda Dr Henry Crookes 1900'lü yıllarda bu konu üzerine geniş araştırmalar yapmış ve birçok hastalığın tedavisinde gümüş ve gümüş suyunu kullanmıştır. Gümüşün vücutta bulunan bakteriler üzerinde çok fazla etkisi olduğunu ve hiçbir bakterinin gümüşe 6 dakikadan daha fazla dayanamayacağı görülmüştür.
  • Gümüş radyasyona karşı da çok etkilidir.
  • Hıv virüsünü birkaç dakika içinde yok eder.
  • Tarihte bilinen ilk antibiyotik olduğu düşülmektedir.
  • Sabah ve akşam yarım çay bardağı içilen gümüş suyunun birçok hastalığı ortadan yok etme etkisi vardır.
Fazlası her zaman zararlıdır aşırı gümüş suyu tüketimi cildimizde mavi-gri bir renk oluşmasını sağlar. Buna Argyria denir. Ayrıca vücutta böbrek yetmezliğine neden olur.

Gümüş suyu tedavisinde asıl amaç aslında vücutta bulunan asitli ortamı baza çevirmektir. Fakat yan etkileri de çok fazla olduğun için muhakkak Uzman hekim tarafından muayene edilmeli bu konu hakkında detaylı bilgiye sahip olan kişilerden yardım istenmelidir.

Gümüş suyu tedavisinde kullanmadan önce muhakkak alerjik bir durumun olup olmadığı da kontrol edilmelidir.

Gümüş Suyu Tedavisi Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni

Popüler İçerik

Bebeklerde Diş Eti İltihabı Tedavisi

Bebeklerde Diş Eti İltihabı Tedavisi

Gögüs Kanseri Tedavisi Gögüs Kanseri Nasıl Tedavi Edilir?

Gögüs Kanseri Tedavisi Gögüs Kanseri Nasıl Tedavi Edilir?

Çocuklarda Grip Tedavisi

Çocuklarda Grip Tedavisi

Et Beni Tedavisi Et Beni Nasıl Tedavi Edilir?

Et Beni Tedavisi Et Beni Nasıl Tedavi Edilir?

Kırık Tedavisi Kırık Nasıl Tedavi Edilir?

Kırık Tedavisi Kırık Nasıl Tedavi Edilir?

Instagram

  • galeri1
  • galeri2
  • galeri3
  • galeri4
  • galeri5
  • galeri6