Kılcal Damar Çatlaması Tedavisi
15 Mayıs 2024 Çarşamba

Kılcal Damar Çatlaması Tedavisi

Kılcal damar çatlaması tedavisi, görünüşüne önem veren, yaz aylarında bikini ya da mayo giymeyi seven kadınların ortak problemlerinden biri de kılcal damar çatlamalarıdır. Kılcal damar çatlamaları kadınlarda da erkeklerde de görülebilen bir olaydır. Fakat erkeklere göre kadınlar bu durumdan daha çok rahatsızlık duyarlar. Çünkü bu durum estetik görünüşü oldukça kötü etkilemekte ve psikolojik sorunlar yaratabilmektedir. Aslında kılcal damar çatlaması damarların genişleyip belirginleşmesiyle ortaya çıkan bir durumdur ve tedavisi mümkün olan rahatsızlıklar arasında yer almaktadır. Kılcal damar çatlaması olarak ifade edilen bu durumda aslında damarlarda meydana gelmiş olan bir çatlama söz konusu değildir. Bu durum tamamen damarların genişlemesi ve belirgin bir hal alarak görünür hale gelmesidir. Kılcal damar çatlamasını kadınlar için bu kadar korkutucu yapan ise burun, yüz ve bacaklar gibi görünüp dikkat çeken yerlerde olmasıdır. Kılcal damar çatlamaları deri yüzeyinde koyu mavi ya da kırmızı renklerde görünen yüzeysel damar genişlemeleridir. Yüzde meydana gelen kılcal damar çatlamaları genelde uzun süreli güneş ışınlarına maruz kalınmış olmasından, ağız yoluyla alınmış olan doğum kontrol haplarından, yaşlılıktan, geçirilen hormon tedavilerinden veya genetik faktörlerden dolayı oluşabilmektedir. Bacaklarda oluşan damar çatlakları ise toplar damarların bozulmuş olmasından kaynaklanmaktadır. Aslında bu oluşan çatlamaların, varislerin nedeni tam olarak bilinmemekle beraber hormonal faktörlerin ve hamileliğin neden olduğu düşünülmektedir. Vücudun hemen her yerinde oluşabilen varisler en fazla vücudun basınç altında kalan bölümlerinde yani bacakların alt kısımlarında görülmektedir.

Kılcal damar çatlaması tedavisi nasıl yapılır?

Bu damar çatlamaları ameliyat edilemez. Günümüzde kadınların huzurunu ve estetiğini bozan bu durumun tedavi mümkündür. Ayrıca hiç acı ve ağrı çekmeden çözümlenebilecek bir uygulaması vardır bu sorunun. Ama öncelikle doktor kontrolü ve doktorunuzun onayı gerekmektedir. Peki nedir bu tedavi yöntemi? Aslında hepimizin bildiği ve artık birçok hastalıkta da kullanılan ve başarılı sonuçlar elde edilen lazer uygulamasıdır. Lazerle yapılan tedavi damarın ısınmasını ve böylece kaybolmasını sağlar. Değişik lazer tedavi yöntemleri mevcuttur ve uygulanmaktadır. Lazer uygulamalarından sonra 3 hafta kadar beklenir ve gerek görülürse tekrar uygulanır. Uygulanacak seans süresi varisin yayılımına göre değişerek bazen 10 dakikada bazen ise 1 saat kadar sürebilmektedir. Bu lazer uygulamalarından oldukça memnun edici sonuçlar alınarak sorunlar ortadan kaldırılmaktadır. Uygulama sonrasında hasta günlük yaşamına devam edebilmektedir. Tedavi sonrasında lazer uygulanan bölgede hafif kızarıklık ya da kabarıklıklar görülmesi normaldir ve kısa bir süre kendiliğinden kaybolur. Ancak çok fazla güneş ışınlarına maruz kalınmaması gerekmektedir. Aksi taktirde kalıcı leke ve morluklar oluşabilmektedir.

Kılcal Damar Çatlaması Tedavisi Yorumları

soru

İmad

20 Nisan 2024 Cumartesi

Ben spor yapıyorum ve sırtımda çok fazla kılcal damar çatlağı oluştu havuza gittiğimde çok kötü tedavisi için ne yapabilirim?

Cevap yaz
cevap

Aleyna

12 Eylül 2018 Çarşamba

Bu damar çatlamaları ameliyat edilemez. Günümüzde kadınların huzurunuve estetiğini bozanbu durumun tedavi mümkündür.Lazerle yapılan tedavi damarın ısınmasınıve böylece kaybolmasını sağlar. Değişik lazer tedavi yöntemleri mevcuttur ve uygulanmaktadır. Lazer uygulamalarından sonra 3hafta kadar beklenirve gerek görülürse tekrar uygulanır. Uygulanacak seans süresi varisin yayılımına göredeğişerek bazen 10dakikada bazen ise 1saat kadar sürebilmektedir. Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Eroin Tedavisi Nasıl Yapılır?

Eroin Tedavisi Nasıl Yapılır?

Haber Bülteni

Popüler İçerik

Tavuk Hastalıkları Bitkisel Tedavi

Tavuk Hastalıkları Bitkisel Tedavi

Yanık Tedavisi Yanık Nasıl Tedavi Edilir?

Yanık Tedavisi Yanık Nasıl Tedavi Edilir?

Hepatit C Tedavisi Hepatit C Nasıl Tedavi Edilir?

Hepatit C Tedavisi Hepatit C Nasıl Tedavi Edilir?

Nasır Tedavisi Nasıl Tedavi Edilir?

Nasır Tedavisi Nasıl Tedavi Edilir?

Dişte Kanal Tedavisi Nasıl Yapılır?

Dişte Kanal Tedavisi Nasıl Yapılır?