Ozon Tedavisi Ozon Nasıl Tedavi Edilir?
15 Mayıs 2024 Çarşamba

Ozon Tedavisi Ozon Nasıl Tedavi Edilir?

Ozon tedavisi, alternatif tıpta sağaltım amacıyla kullanılan, destekleyici bir tedavi şeklidir. Çoğu patolojik sorunu tedavi edebilen ya da tamamen iyileştiren ozon tedavisi, tıbbi tedaviye destek amacıyla kullanılır. Ozon, üç oksijen atomundan meydana gelen kimyasal bir bileşiktir.


Ozon tedavisi hangi hastalıklar için uygulanır?


Çoğu patolojik durum için kullanılabilen ozon tedavisinin tıbbi etkileri araştırmalar sonucu kanıtlanmıştır. Ancak hastalıklar için diğer tedavilere destek amacıyla kullanılacağı bir kural olarak kabul edilmiştir. Ozon tedavisi kurallarına uygun şekillerde uygulandığında güvenilir, basit, etkili ve oldukça ucuz bir tedavi seçeneğidir. Diğer tedavi seçeneklerinde olduğu gibi ozon tedavisinde de %100 başarı garantisi vermek mümkün değildir. Tedavinin başarı oranı uygulanan duruma, hastanın genel durumuna ve daha pek çok şeye bağlı olarak değişebilir. Ancak her ne olursa olsun hastanın ağrılarında hafifleme ya da genel durumunda iyileşme sağlanabilir. Aynı şekilde başarı oranı, tedavinin uygulanış şekline, uygulanış sıklığına bağlı olarak da değişebilir.


Ozon tedavisi hangi hastalıklar için uygulanır?


Dolaşım bozuklukları: Dolaşım bozuklukları nedeniyle yaşanan şikâyetlerde, bunun yanı sıra bacaklarda soğukluk, yürüyüş sonrası yaşanan ağrı hissi gibi durumlarda ozon tedavisi başarıyla uygulanabilir. Bu alanda başarılı olduğu tıbbi olarak da kanıtlanmıştır. Tedaviye destek amacıyla ya da tamamlayıcı tedavi olarak dolaşım bozuklukları için uygulanabilir.

Anti-aging ve yeniden canlanma: Ozon tedavisi kişi üzerinde genel iyilik hali yaratır. Kişi kendini adeta yenilenmiş gibi hisseder. Yoğun iş temposu nedeniyle yaşanan yoğun stres, bedensel ve zihinsel yorgunluk gibi pek çok sorun ozon tedavisi sayesinde çözümlenebilir. Ozon tedavisi fiziksel direnci de arttıran bir tedavi şeklidir.

Yaşlılarda önlem ve tedavi: İleri yaş grubunda ozon tedavisi oldukça başarılı sonuçlar verebilir. Ozon tedavisi, kişide oksijenin dokular tarafından mükemmel şekilde kullanılmasını sağlar. Bağışıklık sistemini canlandırır. Vücudun serbest radikallere karşı mücadelesini arttırır. Beraberinde beyinde dolaşım bozuklukları için faydalıdır. Aynı zamanda ozon tedavisi yaşam kalitesini arttırmak içinde faydalı bir tedavi seçeneğidir.

Gribal hastalıklar: Ozon tedavisi bağışıklık sistemöini kuvvetlendirici etkiye sahip olduğu için vücudun daha önce mücadele edemediği hastalıklara karşı direnç kazanmasınıs ağlar. Ozon tedavisi olan kişinin daha dirençli, sağlıklı ve zinde olduğu bilinir. Ozon tedavisinden sonra kişide gribal hastalıklar elbette yine meydana gelir. Ancak kişi hastalıklara karşı daha dirençli olduğu için virüsle daha kolay mücadele edebilir.

Kanser: Tamamlayıcı tedavi olarak kanser hastalıklarının tedavisinde yaygın ve başarılı şekilde kullanılmaktadır. Kanser hastaları için ufak dozlarda bağışıklık sistemini kuvvetlendirmek amacıyla kullanılır.

Cinsel fonksiyonlar: Ozon tedavisinde yaşanan enerji artışı sebebiyle cinsel aktivitede artış yaşanır. Cinsel fonksiyon problemi yaşayan kişilerde ozon tedavisi başarıyla uygulanabilir.

Cilt hastalıkları: Mantar ve bakterileri yok etmek amacıyla ozon tedavisi başarılı bir tedavi yöntemidir.


Ozon tedavisinin başarılı olduğu diğer hastalıklar

 • Bağırsak hastalıkları
 • Enfekte yaralar
 • Virüs kaynaklı hastalıklar
 • Karaciğer enflamasyonu hastalıkları
 • Romatizmal hastalıklar
 • Kadın hastalıkları
 • Karaciğer hastalıkları
 • Kalp hastalıkları
 • Nörolojik hastalıklar
 • Obezite

Ozon tedavisi vücutta nasıl etkiler yaratır?
 • Cildin daha temiz ve yumuşak bir yapı kazanmasını sağlar.
 • Hücrelere giden kan akışını hızlandırır.
 • Bağışıklığın güçlenmesini sağlar.
 • Damarların yenilenmesini sağlar.
 • Tansiyonu düzenler.
 • Kan ve lenf sistemini düzenler.
 • Hafıza ve beyin fonksiyonlarını iyileştirir.
 • Hormon ve enzim üretimini düzenler.
 • Eklem ve kas ağrılarını giderir.
 • Stres ve depresyona karşı rahatlama sağlar.

Ozon tedavisi nasıl uygulanır?

Majör otohemoterapi: Hastadan kan alınarak uygulanan bir tedavi şeklidir. Dolaşım bozuklukları, bağışıklık sistemi, yaşa bağlı gelişen hastalıklar için uygulanır. Hastadan 50-100 ml kan alınır ve alınan kan ozonla karıştırılarak tekrar hastaya verilir.

Minör otohemoterapi: Hastadan alınan kan yine ozonla karıştırılarak hastaya verilir. Burada 3-5 ml kan kullanılır. Alerjik hastalıklarda ve bağışıklığı kuvvetlendirmek için uygulanır.

Eksternal tedavi: Ozon gazı özel plastik botlar içinde dolaştırılarak gerçekleştirilir. Tedavi edilecek alan önceden suyla nemlendirilir. Ozon kuru bölgelere etki etmediği için alanın nemlendirilmesi gerekir. Açık yaralar, ameliyat sonrası oluşan lezyonlar için uygulanır.

Rektal ya da vajinal tedavi: bu uygulama çoğu kişinin kulağına hoş gelmese de aslında ürkütücü bir tedavi şekli değildir. Hasta uygulama sırasında herhangi bir ağrı hissetmez. Genel sağlık ve canlandırma için uygulanan bir tedavi seçeneğidir.

Eklem içi tedavi: Ozon gazı uygun şekilde eklem içine verilir. Artrit, rekurrern, artroz gibi problemler için uygulanır.

Ozon Tedavisi Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

Çok Okunanlar

El Ayak Hastalığı Tedavisi

El Ayak Hastalığı Tedavisi

Haber Bülteni

Güncel

Nöral Tedavi Nasıl Tedavi Edilir?

Nöral Tedavi Nasıl Tedavi Edilir?

Güncel

Tenya Tedavisi Tenya Nasıl Tedavi Edilir?

Tenya Tedavisi Tenya Nasıl Tedavi Edilir?

Güncel

Karaciğerde Kist Tedavisi

Karaciğerde Kist Tedavisi

Gözde Arpacık Tedavisi Nasıl Yapılır?

Gözde Arpacık Tedavisi Nasıl Yapılır?

Gözde Arpacık Tedavisi: Arpacık halk tarafından itdirseği adıyla anılmaktadır. Yağ bezlerinin tıkanması alerjik veya buna benzer sebeple gözeneklerin tıkanması sonucu[...]

Hemoroid Tedavisi Hemoroid Nasıl Tedavi Edilir?

Hemoroid Tedavisi Hemoroid Nasıl Tedavi Edilir?

Hemoroid tedavisi; Hemoroid yani basur hastalığı toplumun yüzde otuzunda görülen bir hastalıktır. Hastalığa yakalanan kişilerin hepsinin bütün hayatlarında ve düzenl[...]

Vajinada Kaşıntı Tedavisi ve Tedavi Yöntemleri

Vajinada Kaşıntı Tedavisi ve Tedavi Yöntemleri

Vajinal kaşıntı tedavisi, Vajinal kaşıntılar günlük hayatımızda aniden başımıza gelen ve yaşam kalitemizi oldukça zorlayan bir durumdur. Bu rahatsızlıklar tamamen [...]

Uyku Apnesi Tedavisi Uyku Apnesi Nasıl Tedavi Edilir?

Uyku Apnesi Tedavisi Uyku Apnesi Nasıl Tedavi Edilir?

Uyku Apnesi Tedavisi, Yetişkinlerde uyku bozukluğuna yol açan en az yüz kadar hastalık vardır. Bunlardan en önemlilerinden biri uyku apnesidir. Apne en çok rastlanan hastal[...]

Cilt Lekeleri Nasıl Tedavi Edilir?

Cilt Lekeleri Nasıl Tedavi Edilir?

Cilt lekeleri tedavisi, cildin normal renginin haricinde ciltte oluşan koyulaşmalara cilt lekesi denir. Erkeklerde ve kadınlarda ortaya çıkabilen cilt lekeleri estetik anlamda[...]

Instagram

 • galeri1
 • galeri2
 • galeri3
 • galeri4
 • galeri5
 • galeri6