Hemoroid Tedavisi Hemoroid Nasıl Tedavi Edilir?
15 Mayıs 2024

Hemoroid Tedavisi Hemoroid Nasıl Tedavi Edilir?

Hemoroid tedavisi; Hemoroid yani basur hastalığı toplumun yüzde otuzunda görülen bir hastalıktır. Hastalığa yakalanan kişilerin hepsinin bütün hayatlarında ve düzenlerinde inanılmaz derecede değişikler olur. Yani tüm hayatını etkiler. Tedavisi hiç de kolay olmayan bu hastalık, elem bir hastalık olarak tanımlanabilir. Hastalığın tedavi yöntemleri çok pahalı olması ve toplumda her üç kişiden birinde görülmesi bu hastalığın ilaç sanayisinin sadece geçici çözümler üretmesine neden olmaktadır. Kalıcı çözümler bulunup yapılmaması bu hastalıkta ilaç sirkülasyonunu arttırmaktadır. O nedenle de bu hastalığa yakalanan kişiler hayatları boyunca kesin tedaviye gücü mali olarak yetmiyors ilaçlar ile geçici rahatlamalarla yaşamaya mahkûm edilmiştir. Hemoroid tedavisinde kullanılan tüm bu yöntemler hakkında vereceğimiz bilgiler iyileştirme üzerine değil sadece hastanın rahatlaması açısından kullanılan yöntemlerdir.

Hemoroid Tedavileri hakkında

Öncelikli olarak bu hastalığın dudakta çıkan bir uçuk ile kıyaslanmaması ve karşılaştırılmaması gerekir ya da bu uçuk yaralarının tedavi edilmesi ile karıştırılmaması gerekir. Hemoroid tedavisi sizin içtiğiniz sudan, yediğiniz yemeğe, uyuduğunuz saatten yaptığınız spora kadar birçok değişkeni ve etkeni aynı anda uygulamanızı gerektirir. Ayrıca bu durumlara ek olarak da doğru yöntem ve ilaç tedavileri kullanarak sonuca ulaşmanız gereken bir tedavidir. Basurun tedavi olması demek aslında mevcut olan damarların küçülmesini ve normal haline gelerek semptomlarının ortadan kalkması ile mümkün olmaktadır. Her nedense günümüzde Hemoroid için satılan kremlerin, bitkisel kürlerin içeriğine bakıldığında hepsi sadece geçici çözümler olarak rahatlamaya yaradığı için asla kesin tedavi edici değildir. Bu tür üretilen kremlerin içeriğine bakıldığında sadece ağrı kesici yani giderici özellikler taşıdığı görülmektedir. Macunlar ve bitkisel kürler, Hemoroid yastıkları veya şifalı bitkilerde hep aynı kapıya çıkan sonuçlar verir. Sadece hastaların basur ile yaşadığı sorunlara geçici çözümler üretmektedir.

Hemoroid tedavisinde kesin çözüm olarak görünen tek tedavi yöntemi ameliyattır. Oluşan Hemoroid ortadan tamamen kaldırılır ancak yeniden damarda tekrardan nüks etme olasılığı her zaman vardır. Özellikle son dönemlerde ameliyat yöntemi Uzman doktorlar tarafından uygulanan bir yöntem haline gelmiştir. Nedeni de ameliyatın maddi getirisinin getirisinin kendilerine dönüşünün çok olmasıdır. Ameliyat yöntemi tedavi olarak en son kullanılacak bir tedavi yöntemidir. Hastaların hastalığın başlarında ameliyat yöntemini kullanması bir daha olmayacağı anlamına gelir gibi lanse edildiğinden ötürü birçok hasta ameliyata başvurmaktadır. Ama asla kesin bir çözüm değildir. Ayrıca ameliyat ile Hemoroid tedavilerinde hastaların ameliyat sonrasında yaşayacağı çok sıkıntılı bir süreç vardır. Üç hafta kadar ameliyat yerinin iyileşme süreci bulunmaktadır. Ayrıca ameliyat sonrasında yapılacak yeme içme olayları en azami miktarlara indirilerek dışkılama yapılmaması gerekmektedir. Bu süreçte dışkılama işlemi yapılmaması için hastalar sadece sıvı alımı yapmak zorunda kalır. Malum olası bir kabızlık ameliyat kesisinin yırtılmasına ve iyileşmemesine neden olurken dışkıdan kaynaklı enfeksiyon riski de çok yüksektir. O nedenle ilaçlar kullanılarak dışkılamanın sürekli kontrol altında tutulması gerekir. Bunların hepsi bir tarafa halen günümüzde bile hiçbir Hemoroid ameliyatını yapan doktor tekrar hastanın aynı durumu yaşamayacağının garantisini veremez.

Hemoroid Tedavisi Nasıl Yapılır?

Bu tedavi yöntemlerinin hiçbirisinde kesin tedavi söz konusu olmadığından birçok araştırmacı Hemoroid hastalığı üzerine araştırma yapsa da bir kesin tedavi bulmamıştır. Bunların içerisinde son dönemlerde alman Uzman Von Jan Huber tarafından üç adım yöntemi diye bilinen bir Hemoroid tedavi yöntemi geliştirilmiştir. Bulunan bu yöntem dünyada denenen tüm hastalarda Hemoroid hastalığının tedavisinde yüzde yüz başarı oranı elde etmiştir. Tedavi yöntemi denemelerin hepsinde kesin sonuç vermesi ile Uzman tarafından bir kitap haline getirilmiştir. Şu an dünyanın her yerinde alternatif tıbbın mucizesi olarak bilinmekte ve de uygulanmaktadır.

Hemoroid tedavi yöntemi olarak kullanılan bu üç adım yöntemi diğer yöntemlerden farklı kılan şey yaklaşık bir hafta gibi bir sürede ne kadar büyüklükte olursa olsun Hemoroide sebep olan toplardamarları eski haline getirmektedir. Yani Hemoroid problemlerinin hepsini ortadan kaldırmaktadır. Fakat bu tedavi yönteminin içeriğini sizlerle paylaşma şansım olmadığından sizlere sadece bu üç adım yöntemi kitabını almanızı tavsiye edebilirim.

Hemoroid tedavisi; bilinen tıp yöntemleri ile tedavi edilemez sadece hasta rahatlatılır. Bunun dışında uygulan cerrahi yöntem ve bitkisel kürlerde hastalığın kesin çözümü değildir.

Hemoroid Tedavisi Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Madde Bağımlılığı Tedavisi

Madde Bağımlılığı Tedavisi

Haber Bülteni

Popüler İçerik

Bebeklerde Epilepsi Tedavisi

Bebeklerde Epilepsi Tedavisi

Kalp Krizi Tedavisi Kalp Krizi Nasıl Tedavi Edilir?

Kalp Krizi Tedavisi Kalp Krizi Nasıl Tedavi Edilir?

Bel Kayması Tedavisi Bel Kayması Nasıl Tedavi Edilir?

Bel Kayması Tedavisi Bel Kayması Nasıl Tedavi Edilir?

Bronşit Tedavisi Bronşit Nasıl Tedavi Edilir?

Bronşit Tedavisi Bronşit Nasıl Tedavi Edilir?

Alerjik Rinit Bitkisel Tedavi

Alerjik Rinit Bitkisel Tedavi