Kurdeşen Tedavisi Kurdeşen Nasıl Tedavi Edilir?
15 Mayıs 2024 Çarşamba

Kurdeşen Tedavisi Kurdeşen Nasıl Tedavi Edilir?

Kurdeşen Tedavisi, Kurdeşen rahatsızlığı bir diğer bilinen ismi ile ürtiker alerjik şeklinde deri döküntüsü olarak bilinen bu deri hastalığı özellikle de küçük çocuklarda çok daha belirgin bir biçimde görülür. Bu hastalık kendini oluşan kırmızı renkli lekeler ile belli etmektedir. Tatlı bir kaşıntı ile kişiyi oldukça rahatsız eder. Kronik ile akut olarak ikiye değişik çeşidi bulunur. Uzun süre devam eden kronik ürtiker kurdeşen, kısa süreli süren ise akut kurdeşen olarak bilinmektedir. Akut kurdeşenin belli başlı bazı sebepleri vardır bunlar; arı sokması, evcil hayvanlar, ilaçlar ve deniz ürünleridir. Bu deri rahatsızlığını kimi zamanda vücut kendisi belirlemektedir. Bazı kişiler aşıya veya ilaca çok hassas bir bünyeye sahip ise ya da arı sokunca o vücut yapısına sahip olan kişi için rahatsız edici durumlara ortaya çıkar. Kronik haldeki kurdeşen ise derinin çok fazla sıcağa maruz kalması, güneş ışığı ile alerjik hastalıklar tarafından etkilenmektedir.

Kurdeşen Tedavisi Nasıl Olur?

Derin üstünde herhangi bir bölgede yayılması ile oluşması oldukça kolaydır. Kırmızı renkli pullar biçiminde vücut üstünde çok hızlı bir biçimde yayılmaktadır. Çok yüksek ısıya maruz kalındığında ise yayılma ile kaşıntı daha fazla olmaktadır. Bazılarının üstü kepeğimsi biçimde ve pul, pul dökülmektedir. Kaşıntı özellikle de gece yarısında ve aşırı sıcak ortamlarda ortaya çıkar kişiyi depresyona girdirecek kadar yoğun bir şekilde olur. Oluşan kırımızı renkli kızarıklar kabarcık biçiminde ve oldukça küçük büyüklükte olurlar. Yayılma süreleri oldukça hızlı olur ve siz kaşıdıkça daha da yoğun rahatsızlığa neden olur. Kurdeşen hastalığının tedavi aşamasında ise çeşitli kremler ile ilaçlar tavsiye edilir. Doktor teşhis sonrasında merhem ile ilaç kullanmanızı önerecektir. Hasta kişi eğer verilen ilaçları düzenli bir şekilde kullanır ise hasta kişi çok daha hızlı şekilde iyileşir ve çok daha rahat eder. Verilen ilaçların hepsini de tamamen kullanıp bitirdikten sonra hastalık tamamen geçmez aşırı sıcak ortamlarda veya alerjiye neden olan yiyeceklerden çok fazla yediğinizde hastalık tekrardan başlar.

Kurdeşen İçin Şifalı Bitkiler

Zencefil: Kurdeşen rahatsızlığı olan kişiler için oldukça önemli ve etkili bir bitki türüdür Ancak bu bitki çeşidini çay olarak değil de banyo yaptığınız suyun içine ilave ederek uygulayın. Bunun içinde tam iki yüz elli gram kadar zencefil yaklaşık dört litre kadar suyun içine konarak tam yedi dakika kadar dinlendirin. Elde etmiş olduğunuz zencefil suyunu banyo yaparken belli bir miktar banyo suyu içine dökün ve temizlenme işlemini gerçekleştirin.

Domuz Otu: Egzama, sedef, kurdeşen hastaları için domuz otundan yapılan bitkisel çay karışımı düzenli bir şekilde içilmelidir. Bu şifalı çayı yapmak için öncelikle içinde klor olmayan tam yedi yüz elli litre kadar su kaynatın. Su kaynadıktan sonra içine iki çay kaşığı kadar domuz otu ilave edin ve yirmi dakika kadar dinlendirdikten sonra için ancak bu şifalı bitki çayını her daim taze olarak yapın ve o şekilde için.

Kurdeşen Tedavisi Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni