Kellik Tedavisi Kellik Nasıl Tedavi Edilir?
15 Mayıs 2024 Çarşamba

Kellik Tedavisi Kellik Nasıl Tedavi Edilir?

Kellik Tedavisi, günümüzün en büyük sorunlarından biridir. Önceleri daha çok erkeklerde saç dökülmesi ön plandaydı. Fakat ne yazık ki çağımızda sorunun kadını erkeği kalmadı. Bugüne kadar kelliğe çözüm yolunda sayısız artış gösterdi. Ancak kelliğe kalıcı bir çözüm inancı, sonuç vermeyen testler nedeniyle oluşmadı. Saç dökülmesi sorununun tamamen çözülebilmesi; Mümkün, fakat öncelikle dökülmenin nedenini araştırmak gerekmektedir. Erkeklerin saçı genellikle ailesel yatkınlıktan kaynaklanan bir dökülmedir. Diğer sorunlar ise egzama, saçkıran ve sedef gibi rahatsızlıklar; stres ya da yanlış kozmetik kullanımı gibi nedenlerdir.

Çeşitli Bitkilerle Kellik Tedavisi; Saç dökülmesini önlemek sebebiyle çeşitli bitkilerin etkili olduğu bilinmektedir. Demir ve çinkonun yanında; vitamin, protein ve mineral gibi yapı taşlarına ihtiyaç duyan saç kökleri, çeşitli şifalı bitkilerin de yardımıyla beslenebilmektedir. Saç dökülmesi için hangi şifalı bitkiler kullanılabilir? Sorusu, geniş çaplı cevaplara sahiptir. Doğada bulunan birçok bitki, saçların daha güçlü olmasını ve dökülmesinin durması için önemlidir. Örneğin, zeytinyağının yüzyıllardır saçlar için faydalı olduğu bilinmektedir. Saçları güçlendirip, daha parlak bir hal almasını sağlayan zeytinyağı bu konuda önemli bir destekçidir.

Sarımsak yağı, ısırgan otu, badem yağı, biberiye, çam yağı vb. Gibi bitkisel olan ürünler de saç kökleri için katkı sağlayıcı özelliklere sahiptir. Kuru üzüm, ceviz, fındık, badem saçlar için oldukça etkili besinler olarak bilinmektedir. Badem yağı da yine saçların diplerini besleyen ve dökülmesini engelleyen bitkiler arasında yer almaktadır. Şifalı bitkiler ise saçların güçlenmesi ve ihtiyacı olan diğer besin maddelerine sahip olabilmesi için önem arz etmektedir.

Saç Protezi Yoluyla Kellik Tedavisi; Saç protezi, uzun yıllardır uygulanmakta olan ve günlük zamanda zorlanılmadan kullanılan, özel bir tekniktir. Protez saç, entegre edilmiş olduğu alana dikkatli bir şekilde, estetik görüntüye uygun bir şekilde yerleştirilmelidir. Çeşitli sebeplerle saçlarının tamamında ya da bir bölümünde saç kaybı yaşamış olan kişilere uygulanan saç protezi, doğal olan saçlardan oluşturulmuş ve saç şeklinize uygun görüntüde olmalıdır. Kelliğe çözüm olan saç protezi sayesinde, saçlarınıza şekil verebilme, tarama, yıkama yapmanız muhtemeldir.

Saç Ekimi Yoluyla Kellik Tedavisi; Günümüzde hastalara alternatif olarak saç ekimi yolu da önerilebilir. Saç ekiminde en çok bilinen ve etkili yöntem FUE saç ekimidir. Fue saç ekimi, kellik sorununun yaşandığı bölgeye, vücudun; sırt, göğüs, bacak, ense gibi noktalarından alınmış güçlü köklerin ekilmesi yöntemine denmektedir.

Kelliğe kök hücre tedavisi, kellik sorunu yaşayan kişiler için yeni bir yöntem olarak ortaya çıkmıştır. Dünya genelinde belirtilen konuyla ilgili çok sayıda araştırma, deney ve bilimsel dergilerde yayınlanmış makaleler bulunmaktadır. Kök hücre tedavisi ile ilgili gelişmeler özellikle son yıllarda çok önem kazanmış ve büyük artış göstermiştir. Tıbbın çok çeşitli alanlarında kullanılması için araştırmalar hızla devam ederken, kellik sorunu için ise yine araştırmalar devam etmektedir.

Kellik Tedavisi Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni