Erkeklerde Cinsel İsteksizlik Tedavisi ve Tedavi Yöntemleri
15 Mayıs 2024 Çarşamba

Erkeklerde Cinsel İsteksizlik Tedavisi ve Tedavi Yöntemleri

Erkeklerde cinsel isteksizlik tedavisi: Erkeklerde cinsel isteksizlik birçok nedenden oluşabilmektedir. Kötü alışkanlıkların kişide var olması, uykusuzluk fazlaca yorulma ve en önemlisi stres erkeklerde cinsel isteksizliğe neden olan faktörler arasında yer almaktadır. Ayrıca kişide bulunan öz güven eksikliği, hormon dengesizlikleri ve partneri ile olan anlaşmazlıkları cinsel isteksizlik sebepleri arasında yer almaktadır. Erkek vücudu stres anında çalışırken adrenalin ve kortizol hormonları salgılamaktadır. Bu nedenden dolayı damarlar daralarak kan akışı sınırlanır. Bu durumda kişide sertleşme sorunları da yol açar. Bu sorunların yanı sıra kişide zihin olarak da cinsel arzu üzerinde odaklanmayı da engellemektedir. Ayrıca kişide bulunan kötü alışkanlıklar erkeklerde sperm kalitesini düşürmektedir. Sperm kalitesinin yanı sıra libido ve testosteron hormonu da düşüşe geçmektedir. Bu durumdan dolayı ilişki daha az tatmin etmeye başlar ve isteksizlik baş göstermeye başlar. Erkeklerde cinsel isteksizlik tedavisi mümkün olan bir hastalıktır. Tedaviye başlanmadan önce cinsel isteksizliğin kişide neden olduğu bulunmalı ve tedavi bu yönde yapılmalıdır. Tedavi kişiye göre ve sorunlarına göre farklılık göstermektedir.

Erkeklerde cinsel isteksizlik tedavisinde öncelikli izlenilecek yollar

Erkeklerde cinsel isteksizlik tedavisinde afrodizyak: Kişi ağırlıklı olarak afrodizyak etkili yiyecekleri tüketmeyi tercih etmelidir. Maca, tangkat ali ve ashwagandha gibi besinler afrodizyak içermektedir. Ayrıca bilindik besinler olarak badem, badem ezmesi, bal, enginar, avokado, muz, mango, kuşkonmaz, incir, çilek poleni, yumurta sarısı, mantar, Antep fıstığı, soğan, zeytinyağı, hurma, nane, alovera, fındık, ananas tohumu, kereviz, çemen, rezene, çikolata ve zencefil bilinen ve hep sofralarda devamlı olarak bulunabilen besinlerdir. Afrodizyak içeren besinler erkeklerde cinsel isteksizlik tedavisinde oldukça etkili ve doğal bir yöntemdir.

Erkeklerde cinsel isteksizlik tedavisinde egzersiz: Erkeklerde cinsel isteksizlik özellikle kötü kan dolaşımından etkilenmektedir. Kan dolaşımının normal düzeylerde tutmak için egzersiz şart olan önemli bir etkendir. Egzersiz ve spordan uzak kalmak kan dolaşımını sekteye uğratarak sertleşme sorunları yaşanmasına neden olacaktır. Yürüyüş, koşu, bisiklet veya kendinizce yapabildiğiniz sporlar cinsel isteksizliğin önüne geçecektir.

Erkeklerde cinsel isteksizlik tedavisinde yaşam tarzı ve öz güven: Kişide öz güven eksikliği ve yaşam tarzında dikkatsiz yaşamak erkeklerde cinsel isteksizliğe neden olan faktörler arasında yer almaktadır. Kişinin sağlıklı ve düzenli beslenmesi, alkol kullanmaması, uyku düzenine dikkat etmek kişinin cinsel hayatına olumlu yönde etki edecektir. Stresle baş edebilmek için kişinin kendini tanıması ve hayatına yön vermesi, partneri ile sağlıklı bir iletişim kurması cinsel hayat için önem gerektiren durumlardır.

Erkeklerde cinsel isteksizlik tedavisinde doktor tedavisi: Erkeklerde sertleşme sorunu yaşanması ve hormon düzeyleri sorununun kişide yaşanması çoğu zaman doktora gidilmeye çekinen bireyler açısından oldukça zor anlar yaşanmasına neden olmaktadır. Bu gibi durumlarda kişi çekinmeden doktora giderek bu konularda destek almalıdır. Kişinin yaşadığı problemlerin neden var olduğu doktor kontrolü altında araştırılarak tedaviye yön verilmelidir. Eğer kişide hormonal bir problem yaşanıyorsa uygun tedavi ile cinsel istek kolay bir şekilde arttırılabilir. Ayrıca sildenafil etken maddeli desteklerde alınabilir.

Erkeklerde Cinsel İsteksizlik Tedavisi Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Gut Hastalığı Bitkisel Tedavi

Gut Hastalığı Bitkisel Tedavi

Haber Bülteni

Güncel

Diş Tedavisi Nasıl Yapılır?

Diş Tedavisi Nasıl Yapılır?